Vše o počítačích a jiné zajímavosti

O programování

Desatero programátora aneb jak na baby

Student informatiky je jediný  student, který se  viditelně liší od ostatních studentů.  Holka pozná studenta informatiky na 50  metrů a někdy i více.  Holka si představuje informatika jako zarostlého,  brýlatého,  neupraveného týpka, který žije ve svém virtuálním světě  a  v kuse si   pod nosem něco brble. Příručka je určena  pro všechny studenty informatiky.  Příručka nezaručuje 100%  úspěch u žen, ale dozvíte se zde čeho se vyvarovat, co  je  zakázáno a co ani nevyslovovat. Pokud se budeš držet těchto  deseti pravidel,  tak máš dost velkou pravděpodobnost, že holka  s tebou vydrží déle než 5  minut.

 

Pravidlo  č.1

Zapomeň na věty, které  začínají  To je jednoduché…., to je primitivní…., Jak tomu nemůžeš  rozumět…,  Jsi normální…

Pravidlo  č.2

Nikdy nemluv s holkou o  programování. Stejně  rozumí jen každému pátému slovu. A to ještě  každým pátým  slovem myslím, předložky, spojky a citoslovce. Takže slovem  informatika: „Tato zpráva pro ní nenese žádnou důležitou  informaci“. Vyvaruj se slov nakopči, buffer, algoritmus,  grafárna, vývoják, nekonečná smyčka atd.

Pravidlo  č.3

Nevykládej vtipy, kterým  rozumí pouze informatici.  Ty se budeš řechtat jak dostihový kůň a ona si o tobě  bude  myslet, že jsi hlupy osel.  Typickým příkladem je tenhle vtip: Víte, co  se stane, když Windows pošlete na měsíc? Budou  padat šestkrát pomaleji. Věř  mi, když už se holka zasměje,  tak jedině ze soucitu.

Pravidlo č.4

Neanalyzuj  vtipy!!! Tvé  analytické myšlení potlač. Vtip je vtip. Takže  neřeš proč se Pepíček jmenuje  Pepíček a ne třeba Martin.  Proč jsou blondýnky tak hloupé a proč policajti musí  chodit  vždy ve dvou. To je obsaženo v tom vtipu kámo.

Pravidlo  č.5

Nepřirovnávej holky k  hardwaru. Když už chceš  holce polichotit a chceš ji k něčemu přirovnat, tak  oblast  hardware vynechej!!! Takže vyvaruj se přirovnání typu: Jsi  krásná jak  můj nový stříbrný case. Tvoje oči jsou modré  jak laser v bluray vypalovačce. 

Pravidlo  č.6

Nezvi holku na LAN párty. Až  budeš chtít  pozvat holku někam do společnosti nebo na rande, zůstaň raději  u  klasiky. Restaurace, pizza, bowling, kino je jistota. Hlavně  ji nezvi na  LAN  party!!! Neříkej ji, že budeme 12 hodin v  kuse pařit Couter Strike a že to bude  super.

Pravidlo  č.7

Nekupuj holce flash disk!  Pokud chceš koupit  holce dárek, tak počítačovou prodejnu vynechej. S flash  diskem  holce určitě radost neuděláš. A to i tehdy, když ji řekneš,  že  disk má  4GB kapacitu, USB v.2, nejrychlejší datový přenos  a že ho nezničí ani atomový  výbuch. Věř mi, tohle ji nepotěší.

 

Pravidlo č.8

Neskládej básně!!!  Tvoje  přednosti jsou úplně někde jinde. Tvůj analytický  mozek ti zakazuje skládat  verše! Myslíš natolik logicky, že  holku nemůžeš nikdy přirovnat k lotosovému  kvítku,  k lesnímu  vánku a k andílkovi s ďáblíkem v těle. Vyvaruj se veršům  typu: Ty máš nohy jak laňka, protože tě hned napadne  že jsou  křivé a  chlupaté.

 

Pravidlo  č.9

Nepřej si nadupaný  počítač. Až k tobě  holka večer přijde ve vínově červeném spodním prádle a něžně  ti do ucha pošeptá “máš nějaké tajné přání???“.  Nikdy nesmíš odpovědět, ale  opravdu nikdy, tohle: Přál bych  si procák Intel Core Duo s frekvencí minimálně  2,4GHz, se  sběrnicí 1066MHz, s 2GB operační pamětí a s pevným diskem  minimálně   půl terabajtu pro stahování porna ve formátu  HDTV.

Pravidlo č.10

Naslouchej!!!  Když už  nedokážeš poslouchat hodinové monology tvé milé,  tak aspoň dělej, že posloucháš.  Jsi přece programátor,  ne? Určitě dokážeš naprogramovat detekci klíčových slov,  tak proč takhle nenaprogramovat mozek. Nasaď svůj vnímavý  výraz, co 10 vteřin  automatický používej citoslovce typu  ehm, aha, jo? emm . A teď to nejdůležitější  – detekce  klíčových slov. Reaguj pouze na tebou definovaná slova. Např.  miluješ  mě, jsem unavená, sex, láska, kino, večeře, procházka,  peníze, volno, budoucí  tchýně, vezmeš si mě, atd. Tvůj  mozek tě upozorní pouze na tato klíčová slova, a  ty můžeš  klidně přemýšlet jak naprogramovat nový navigační systém  nebo jak  rozdrtit kámoše v Couter Strike.

Pravidlo  č.11

Střídej prádlo!!! Stará  pravda praví: Šaty  dělaj člověka.  Ano já vím, říkáš si „Vždyť já nemám  čas na  sledování módních trendů a už vůbec ne na návštěvy  obchodů.“ Ale hoši, když už  si měníte trenky  a  ponožky  jednou za 5 dní, tak půl bídy. Tam to stejně nikdo  nevidí  a pokud nepoužíváš laciný deodorant od naších asijských  přátel, tak to  nikdo ani neucítí. Pokud chceš holku aspoň  trošku zaujmout tak určitě nekombinuj  a semestr v kuse nenos:  Staré, špinavé, děravé boty, bíle silonové ponožky,  šusťáky  vytažené nad pupek a svetr s „V“ výstřihem.

 

Pokud jsi si všimnul, že pravidel  je víc než 10  a pořád  řešíš kde se stala chyba, pak  jsi typickým šíleným programátorem. Pokud  ne, vše je v pořádku  a příručka je pro tebe bezpředmětná.

Vrátit se zpět na stránku Vtipy o programování

Žádné komentáře
 
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti