Vše o počítačích a jiné zajímavosti

O Microsoftu

Bill Gates prý na počítačovém veletrhu COMDEX řekl: " Kdyby General Motors držely krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme všichni v autech za 25 dolarů a na galon benzínu ujedeme 1000 mil" .
Ovšem to se nelíbilo panu Welshovi ze společnosti General Motors, který zase prohlásil:
Kdyby General Motors vyvinuly takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla následující vlastnosti:
Bez zjevného důvodu by mělo minimálně dvakrát za den havárii.
Po každém překreslení čar na silnici byste museli koupit nové auto.
Příležitostně by se auto na dálnici bezdůvodně zastavilo. To by se všeobecně bralo jako normální, prostě by se nastartovalo a znovu pokračovalo v jízdě.
U jistých manévrů (např. u levé zatáčky) by se auto občas zastavilo a nešlo by znovu nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.
V autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjimkou by byla provedení " Auto95" nebo " AutoNT" , kde by se ale muselo za každé sedadlo zvlášť platit.
MacIntosh by vyráběl auta, která by byla poháněná slunečním světlem, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic.
Kontrolky tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by byly nahrazeny kontrolkou s názvem " Obecná chyba auta" .
Nová sedadla by požadovala, aby všichni měli stejné zadnice.
Airbag by se ptal " Jste si jist...?" , než by se uvedl v činnost.
Příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali pouze následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.
Společnost General Motors by vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu deLuxe karet firmy Rand McNally (dceřinná společnost General Motors), ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali. Pokud byste nabídku nepřijali, jezdilo by vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji) a General Motors by kvůli této záležitosti byla vyšetřována státními orgány.
Vždy po představení nového vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit, protože žádný nový vůz by nefungoval tak jako staré auto.
Volant automobilu by se večer před opuštěním vozidla odebíral a ráno znovu instaloval s použitím unikátní technologie plug-and-play. Někdy by se ovšem stávalo, že automobil po ránu bez zjevného důvodu odmítne volant přijmout.
Motor by se vypínal stisknutím tlačítka START. 
 
Žádné komentáře
 
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti